instagram
telegram

کاشت و بازسازی سینه بعد از جراحی های مختلف برداشتن (بریدن)سینه

کورک:علت،تشخیص و درمان
جولای 20, 2017
بیماری پوستی صدف (پسوریازیس): علت و درمان
جولای 20, 2017
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

s1-1-1

بازسازی سینه ممکن است هم‌زمان با برداشتن آن و یا پس‌ازآن انجام شود. یک جراح می‌تواند به چندین روش سینه را بازسازی کند. برخی از خانم‌ها برای کاشت سینه بعد از جراحی بریدن سینه ، انجام روش ایمپلنت سینه را ترجیح می‌دهند که در آن سینه با استفاده از ژل سالین یا سیلیکون پر می‌شود، در روش دیگر از بافتی استفاده می‌گردد که از سایر قسمت‌های بدن شما گرفته می‌شود. بهترین نوع بازسازی برای هر فرد به عواملی از جمله سن، نوع بدن و نوع جراحی سرطانی که داشته است، بستگی دارد.

چه افرادی می‌توانند عمل بازسازی سینه را انجام دهند؟


به برخی از افراد توصیه می‌شود عمل بازسازی سینه را انجام ندهند، زیرا در صورت داشتن برخی عوارض پزشکی، ممکن است خطر مشکلات و عوارض بعد از عمل جراحی افزایش یابد. اگر این احتمال وجود داشته باشد که شما نیاز به انجام پرتودرمانی داشته باشید، این موضوع اغلب انتخاب و زمان عمل بازسازی سینه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

انواع جراحی بازسازی سینه


چندین روش مختلف برای انجام جراحی بازسازی سینه وجود دارد. در روش اول از پروتز سینه استفاده می‌شود و در روش دوم از پیوند بافتی از پوست، چربی و حتی ماهیچه‌های خود شما استفاده می‌شود که از شکم، کمر یا ناحیه دیگری از بدن برداشته می‌شود. در مواردی نیز ممکن است از ترکیبی از این دو روش استفاده شود.

پروتزها

 

پروتز‌های بسیار متنوع و مختلفی برای استفاده در جراحی بازسازی سینه وجود دارند.بطور کلی از سه نوع پروتز‌ سینه سیلیکونی و آب نمکی (سالین) و ژل شکل دهنده برای بزرگ کردن سینه استفاده می‌شود. نوع پروتز انتخابی متقاضی و نتایج معاینات وی تعیین کننده نوع پروتزی است که در نهایت در عمل جراحی به کار برده می‌شود.

 • پروتزهای آب نمکی گرد و مدور و پر شده از محلول آب نمک (سالین) استریل یعنی محلولی هستند که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. این پروتز در صورت پاره شدن تخت و صاف می‌شود و مایع آن طی فرایندی طبیعی جذب بدن می‌شود. بیماران جوانتر از ۱۸ سال نمی‌توانند از این نوع پروتز سینه استفاده کنند.
 • پروتزهای سیلیکونی گرد و مملو از ژل چسبنده‌ با ظاهر طبیعی هستند و باعث ناراحتی بیمار نمی‌شوند. پروتز سیلیکونی در صورت پاره شدن از بین نمی‌رود. بیمار دست‌کم باید ۲۲ سال داشته باشد تا بتواند از این نوع پروتزها برایبزرگ کردن سینه استفاده کند.
 • پروتزهای ژل شکل دهنده از سیلیکونی با قدرت چسبندگی بسیار بالا و شکلی متناسب با آناتومی بدن بیمار ساخته می‌شود. به کمک این پروتزها زمان استراحت و بهبود کاهش و عوارض کمتری امکان بروز می‌یابد. البته بیماران جوان‌تر از ۲۲ سال نمی‌توانند ازجراحی پروتز سینه سیلیکونی استفاده کنند.

25-5

روش‌های مختلفی برای جراحی کاشت پروتز وجود دارد، از جمله:

 1. یک مرحله‌اییا روش بازسازی فوری سینه که بلافاصله بعد از ماستکتومی انجام می‌شود. در این صورت پزشکان باید به به خوبی پروتز را در جای خود فیکس کنند تا از آن پشتیبانی شود. برخلاف اتساع‌دهنده‌های بافتی قدیمی یا tissue expanders ، انواع جدیدی از این پروتز‌ها وجود دارند که می‌توان آن را در محل باقی گذاشت و سپس آن را پر کرد و دیگر نیازی به جراحی مجدد و خارج کردن آن‌ها نیست. در این روش از Alloderm به عنوان جایگزین عضله‌ای برای پوشش اطراف پروتز استفاده می‌شود. (اتساع دهنده‌ی بافتی یک پروتز خالی است که به تدریج درون آن پر می‌شود و با پر شدن تدریجی پروتز، پوست و عضلات پکتوریس نیز جا باز می‌کنند)
 2. دو مرحله‌اییا روش بازسازی تاخیری سینه که اغلب موارد از آن استفاده می‌شود. در این روش از یک اتساع دهنده‌ی بافتی استفاده می‌شود که کمک می‌کند بافت پوست و عضلات سینه، جا باز کنند و سپس در ادامه این پروتز موقت طی جراحی دوم، برداشته می‌شود و به جای آن یک پروتز سینه قرار می‌گیرد.

عمل پیوند زدن بافت

زنانی که دارای پوست و چربی اضافی کافی در بدن خود باشند می‌توانند برای انجام جراحی بازسازی سینه از بافت‌های بدن خودشان استفاده کنند. با استفاده از پیوند‌های پوستی می‌توان شکل سینه را به حالت قبلی خود (قبل از جراحی برداشتن سینه) بازگرداند. برای گرفتن پیوند پوست چندین روش مختلف وجود دارد ، از جمله:

 • بازسازی سینه با روش فلاپ TRAM :در این روش از ناحیه شکم پیوند پوست گرفته می‌شود و پوست ناحیه زیر شکم همراه با عضله راست کننده شکمی برداشته می‌شود و به سینه منتقل می‌شود. با استفاده از این روش سینه‌ها به لحاظ ظاهری کاملا مشابه و متقارن خواهند بود. البته استفاده از عضله راست‌کننده شکمی، خطراتی را به همراه دارد، از جمله فتق شکمی، برآمدگی بافت‌ها و ضعف در ناحیه شکم. علاوه بر این، این روش به مدت زمان ریکاوری بسیار طولانی مدتی نیاز دارد.
 • بازسازی سینه با روش فلاپ DIEP :این روش درواقع نوع دیگری از روش TRAM است، اما در این روش عضله راست کننده شکمی دیگر برداشته نمی‌شود و تنها پوست و چربی همراه با رگ‌های خونی پیوند زده می‌شوند. این روش نیازمند انجاممیکروسرجری است.
 • بازسازی سینه با روش لاتیسموس: در این روش از عضلات لاتیسموس در کمر برای بازسازی سینه استفاده می‌شود. از آن جایی که این ناحیه، نسبت به شکم، میزان چربی کمتری دارد، معمولا همزمان با پیوند زدن لاتیسموس، کاشت پروتز نیز انجام می‌شود تا نتایج جراحی به لحاظ ظاهری بهتر باشد.
 • بازسازی سینه با فلاپ TUG :این روش، یک روش جایگزین جدید برای روش‌های TRAM و DIEP می‌باشد که در آن از بافت و عضله‌ای استفاده می‌شود که در ناحیه پایین خط باسن در امتداد قسمت داخلی ران قرار دارد. از آن جایی که در این روش پوست، ماهیچه و رگ‌ها پیوند زده می‌شود، نیاز به انجام جراحی میکروسکوپی می‌باشد.
 • بازسازی سینه با فلاپ گلوتئال:در این روش از یک فلاپ از ناحیه گلوتئال در باسن استفاده می‌شود. این روش یکی از روش‌های پیچیده‌ی جراحی است و انجام آن نیازمند به‌کارگیری پیشرفته‌ترین تکنیک‌های جراحی بازسازی می‌باشد.

26-4

دوران بهبود پروتز سینه


دوران بهبود اولیه پروتز سینه یک تا دو هفته طول می‌کشد. بخیه‌های زده شده برای بستن برش قابل جذب است و نیازی به کشیدن ندارد، اما محل برش تا یک هفته پس از جراحی پانسمان است. هفته اول دشوارترین و ناراحت کننده‌ترین زمان دوران بهبود است. بیمار باید تا چند هفته فعالیت خود را محدود کند و از انجام کارهای بدنی سنگین مانند ورزش خودداری کند. اکثر بانوان می‌توانند یک هفته پس از جراحی به سر کار بازگردند. ورم بعد از پروتز سینه طبیعی است و حدود شش ماه پس از جراحی وجود دارد. بااین حال نتیجه عمل تا حد زیادی پس از بهبود یافتن و جوش خوردن برش‌ها و فرونشستن بخش اعظم ورم مشخص است.

عوارض احتمالی پس از جراحی پروتز سینه


پروتز سینه عملی ایمن است، البته به شرطی که به دست جراح باتجربه و ماهر انجام شود، بااین حال پروتز سینه علاوه بر اثرهای جانبی خاص خود ممکن است عوارض متداول تمام جراحی‌ها را نیز در پی داشته باشد. با مراجعه به جراح متبحر و توجه به دستورات ایشان در مورد آمادگی قبل از عمل و مراقبت بعد از عمل می‌توانید احتمال بروز عوارض را به حداقل برسانید، البته باید از عوارض احتمالی عمل نیز آگاه باشید تا در صورت مواجهه با نشانه‌های مشکل‌ساز به سرعت اقدام کنید.

هزینه بازسازی سینه


این موضوع بستگی به این دارد که:

 • آیا یک یا هردو سینه قرار است بازسازی شود.
 • زمان جراحی، آیا قرار است بازسازی همزمان با برداشت سینه باشد یا پس‌ازآن.
 • از چه روشی قرار است برای جراحی ترمیم سینه استفاده شود (پروتز یا فلاپ).
 • شرایط خاصی که مربوط به سلامت سینه هستند و ممکن است باعث عوارض شود.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HRAR
MYT2